Pentru anul școlar 2021- 2022 avem aprobate:  66 de locuri repartizate în 3 clase pregătitoare

PROGRAM DE ÎNSCRIERE ȘI VALIDARE A CERERILOR

etapa I

29 martie- 28 aprilie 2021

luni - joi: 8:00-18:00

vineri: 8:00-17:00

ACTE NECESARE ÎNSCRIERII:

Citește mai departe: CLASA PREGĂTITOARE 2021-2022

Stimați părinți,

Având în vedere ordinul comun MEC nr.3235/4.02.2021 și MS nr 93/4.02.2021 și adresa DSP nr 4059/5.02.2021, semestrul al II-lea al anului școlar 2020-2021 va începe la 08.02.2021 după următorul scenariu:

Ciclul primar – prezență fizică la școală.

Clasele a VIII-a – prezență fizică la școală;

Clasele V-VII – online.

Citește mai departe: Începerea semestrului II al anului școlar 2020-2021

Dragi părinți , vă atașăm mai jos cererea pentru participare la cursuri online.

#echipadelaFerdinandI

Attachments:
Download this file (Cerere_participare online.doc)Cerere_participare online.doc[ ]87 kB

Bună ziua ! Atașam mai jos programul pentru luni 14 Septembrie si repartizarea elevilor nou veniți pe clase

Citește mai departe: Programul zilei de 14 septembrie și repartizarea elevilor nou veniți

Atasam mai jos , Cererea pentru contestatii la EVNAT VIII 2020

Attachments:
Download this file (Cerere_ contestatie_2020.pdf)Cerere contestatii EVNAT VIII[ ]150 kB

În vederea stabilirii cadrului legal privind activitatea instituțiilor de invățământ și de stabilire a  măsurilor de prevenire și combatere a îmbolnăvirilor cu SARS-CoV-2 in perioada ce urmează, Ministerului Educației și Cercetării a emis o serie de ordine publicate în Monitorul Oficial.  Găsiți mai jos aceste documente.

Citește mai departe: Cadrul legal pentru stabilirea unor măsuri de prevenire și combatere a îmbolnăvirilor cu...

Suntem toți într-o perioadă fără precedent, dar conectați zilnic.

Dragi elevi, vă rugăm să interacționați cu profesorii voștri, după orarul stabilit. De asemenea, să nu uitați să petreceți timp cu colegii voștri!

Bucurați-vă de această perioadă, pentru a vă conecta cu voi. Este timpul să vă întrebați ce vă face fericiți,  ce proiect de viitor vă este drag și lucrați pentru ca acesta să devină realitate. Încercați activități pe care nu le faceți de obicei.Bucurați-vă de timpul petrecut cu membrii familiei voastre!

Citește mai departe: Dragi elevi și dragi părinți